Jak miloval Pán Bůh tenhle kraj, když takovou krásu mohl mu dát....časť 2

Autor: Terézia Borovská | 10.7.2015 o 0:09 | (upravené 10.7.2015 o 1:25) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  43x

Za život člověk vidí kdesi cosi, kde všude byl a co si v sobě nosí, já jsem se do tvé krásy Bystrice zamiloval, Taky bych chtěl se k horám ráno dívat, otevřít okno slyšet dřevo zpívat, To jak se kmeny stromů snaží po větru dát.

Part. 2 - Tatranské plesá

Po neplánovanej nedeľnej grilovačke u nás doma (ktorá sa akosi pretiahla vďaka gitare a samrrnáájt až do polnoci - zúčastnení vedia :D ) narýchlo balím vecí a tentokrát vyrážam spať k Lucii, aby som ráno ušetrila rodičom budíček. Tentokrát vyrážame na výlet s Luciou, Kristiánom a Sandrou a pre zmenu, autom.

Absolútne nevyspaté vstávame o pol 4, vyrážame smer Poprad, ráno doplníme zásoby vo vyľudnenom Tescu a niečo po 7 už šlapeme z Tatranskej Polianky smerom na Sliezsky dom a Poľský hrebeň. Cesta prekvapivo rýchlo odbúda (Luciine dve - či tri - a moju jednu noc bez spánku :D ) a my sa rozhodujeme odbočiť smerom po magistrále na Batizovské pleso. Stretáme podivného staršieho turistu, samozrejme vo flanelke a batohom ešte z čias ČSR, ktorý sa nám snaží dokázať, že do Tatier nepatríme. Vyvádzame ho z omylu, nasadíme lepšie tempo. Tento pofidérny turista smerujúci na Zelené pleso (ako tvrdil, pleso je mimochodom asi tak o 7 dolín vedľa) nás presvieča, že Brnčálova chata Brnčálkou nikdy nebola, našťastie sa stráca v diaľke. Zmena plánu na Batizovské pleso bola ozaj vydarená, popri jedení Horalok sledujeme kamzíky snáď z 20 metrov a dumáme nad tou neuveriteľnou krásou....zase raz nám v hlave hrá Banská Bystrica od Nedvědovcov.

Pomaly vyrážame späť smerom na Sliezsky dom, pofotíme sa na terase, stretávame uja Fera a kolegu Davida v reštike, dáme si môj milovaný chatársky čajík (koľko litrov som toho ja vypila počas brigád na Sliezskom sa ani spočítať nedá) a kapustnicu. Na terase dojedáme zásoby a opäť s dažďom sa pomaly poberáme dole. Ešte treba vybaviť niečo v Liptovskom, ja s Luciou zavtedy obehávame miestny Prior. Ja si konečne kupujem francúzsky slovník a Lucia knihu so zoznamom tých naj. udelených Darwinovských cien, snáď nie sme adepti ...aspoň zatiaľ :D

Čaká nás upršaná cesta domov a zaslúžený oddych.

 

 

V ďalšom týždni ešte absolvujeme výlet na Katarínku so psami http://www.katarinka.sk/ (naozaj je to tam akési začarované, neuveriteľne pekné miesto) a výjazd na koňoch s Táňou u Simy na Cetune.... kto by tušil, že taký kúsok od nás je tak krásne. Nabudúce ešte musíme skočiť na MiniFarmu http://www.minifarma.sk/ na Lubine, kde Sima pracuje. Tentokrát sme stihli len koníky, no stálo to za to! 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

TECH

BlackBerry vstáva z mŕtvych, chystá novinku s klávesnicou

Klávesnica, touchpad, dobre čitateľný displej a kvalitné fotoaparáty.


Už ste čítali?